Chilli dárky

Koupíte nějaký hezký dárek svému blízkému a jste s ním naprosto spokojeni, ale i tak přemýšlíte, jestli by to nechtělo nějakou tu pověstnou třešničku na dortu? Možná chtělo! A jakou? Pálivou!

Existují tzv. chilli dárky, které se hodí hlavně pro milovníky pálivých jídel, a to konkrétně chilli papriček. Tyto dárky se hodí nejen k narozeninám a svátkům, ale dobře fungují jako obyčejný dárek k jakékoliv příležitosti. Dárek je originální a hodí se pro všechny věkové skupiny, netrpící přílišným vysokým tlakem.

 

Čokoláda s chilli?

Aneb čokoláda se vyrábí primárně z kakaových bobů a aby byla čokoláda kvalitní, musí obsahovat kakaové máslo a ne rostlinný tuk. Na trhu existuje jemně pálivá a pikantní chilli čokoláda, která obsahuje od 63% do 80 % tmavé čokolády. V České republice už se dokonce začala vyrábět i ručně.

Dalším produktem s chilli je med. Ten je vždy akátový a obsahuje semínka a výtažky z papriček Habanero. Tento med však není vhodný do čaje, ale spíše na maso, grilování a do studené kuchyně. Je docela dost pálivý.

Mezi chilli dárky pak samozřejmě patří klasické chilli koření, chilli s olejem, chilli džemy, chilli omáčky a například i jen samotné sušené papričky svázané do nějakého dárkového koše.

Můžete oslavenci věnovat také i semínka, ze kterých si může vypěstovat vlastní kytku papriček. Existují pak různé druhy těchto paprik, které se od sebe odlišují svou pálivostí, výškou vzrůstu, druhem, původem a nebo barvou. Jistě tímto dárkem nešlápnete vedle a buďte si jisti, že to oslavenec náležitě ocení.

Pokud se ale rozhodnete konzumovat přímo na místě některé z opravdu pálivých výrobků a nebo přímo samotné papričky, mějte vždy po ruce dobře vychlazené pivo na spláchnutí.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Speciální dárky a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.