Dárek ke křtinám

Vaše příbuzná či příbuzný křtí své dítě a vás poprosili, jestli byste jim nemohl(a) jít za kmotra či kmotru. Pokud jste to neodmítli, což není běžnou praxí, pak vás čeká nelehký úkol, a to vybrat pro takovou příležitost vhodný dárek. Dárky se dávají pouze křtěným miminkům. Nikoli jeho rodičům a i o sponzorské dary se starají rodiče děťátka. Vaše povinnost je tedy pouze vzít na sebe zodpovědnost kmotřence a přinést dítěti dar. A jaké dary se tedy dávají nejčastěji?

Můžete zakoupit stříbrnou lžičku, která se dítěti vloží do peřinky. Tento dárek je nejen tradiční, ale také hezký a hodí se jako dárek jak pro dívku, tak i pro chlapce. Pokud budete chtít, tak můžete na rukojeť lžičky nechat také i něco vyrýt. Většinou se tam ryje pouze jméno bez data a bez věnování.

Dalším možným dárkem ke křtinám jsou náušnice. Ty se dávají dívkám a bývají ze zlata. Nikdy nekupujte stříbrné. Nehodí se to. Pokud se křtí chlapec, můžete mu věnovat do kolébky zlatý řetízek na krk třeba s přívěskem křížku.

Chcete-li se pak z jakéhokoliv důvodu vyvarovat drahých kovů, můžete věnovat dítěti hezkou sošku. Například ve tvaru andílka. Může být z křišťálu, nebo z  kamene, také z dražších kamenů. Mnohdy se pak dává také oblečení. Ale ne pouze jedny dupačky, ale většinou se jedná o několik druhů oblečení a velikostí.

Pokud nejste kmotry, ale jste na křtiny pozváni jako hosté, i tak byste dítěti něco věnovat měli. Většinou se pak dávají různé pleny, halenky, hračky a takové ty drobnější dárky, než jsou zrovna zlaté náušnice s pomněnkami.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dárek pro dítě a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.